I zvěř má v povinném ručení své statistiky.

Nemyslíme teď „divoká ani různá jateční zvířata“ za volantem ale volně pobíhající kousky, které řidičům sem tam zkříží cestu..No sem tam..Podle statistik, které si vede pojišťovna Generali může zvěř za 5 procent všech nehod..Tj. každá dvacátá nehoda..

I když ze standartního povinného ručení se odškodnění z povinného ručení těžko dočkáte.. viz text střet se zvěří a povinné ručení, existují na trhu nadstandartní produkty povinného ručení v rámci kterých vás pojišťovna odškodní a ani přitom nepřijdete o bonusy… Což je případ i pojišťovny Generali, která v rámci povinného ručení Generali Komplet takový produkt nabízí.

Další statistickou proměnou, která ovlivňuje to s jakou pravděpodobností se se zvířetem střetnete (kromě lokality samozřejmě..když projíždíte lesem a ještě tam máte značku jelena, tak je i podle pravidel silničního provozu pravděpodobnost vyšší) je změna času.. Nestřetli jste se také náhodou krátce po změně času s nějakým tím dobytkem??

Změna času znatelně zvyšuje pravděpodobnost srážky se zvířetem.. Zvěř samozřejmě změny času, tak jak je známe my ignoruje a za potravou si chodí přes silnici obvykle ve stejnou dobu, ale pro nás o hodinu později..Tzn. o hodinu dříve nastává silnější dopravní ruch… a tedy, pravděpodobnost střetu narůstá.. A pokud nemáte nadstandartní povinné ručení s prvky ochrany před zvířetem, pak byste měli být dvojnásob opatrní!

Samozřejmě riziko střetu se dá snížit pomocí ochranných bariér a různých přechodů či podchodů, ale u nás kde je každý mostík předražený o desítky procent, díky korupci na to ještě dlouho nebudou peníze. V současnosti se tento problém i za přispění pojišťovny Generali řeší tak, že jsou podél silnic instalovány pachové ohradníky (kolíky, na které je nastákaný stavební pěna s repelentem), které dokáží zabránit většině střetů.. (udávaná účinnost je prý až 80-ti procentní)..A vyplatí se to jak pojišťovně Generali, která ze pojistných škod ze střetů se zvěří – bylo jich kolem 2600, jen za loňský rok vyplatila přes 80 mil. Kč z povinného ručení a z havarijního pojištění, tak nám řidičům,..protože srážka se zvířetem může být i smrtelná..nejen pro zvíře.

Většina škod způsobených nehodou se zvěří se vejde do 100 Kč a není proto ani šetřena Policií ČR.


Další články z Povinné ručení - statistika

Rychlý a pohodlný nástroj pro matematické operace najdete na kalkulačka.eu

Ručení povinné eu SLEVA VÁS NEMINE :-)
NA RUČENÍ POVINNÉ eu JEZDÍ KAŽDÝ ÚSPORNĚ!
Povinné ručení