Povinné ručení a havarijní pojištění jsou pro podvodníky zlatým dolem na „snadný“ výdělek..Stačí se jen trochu zorientovat v problematice a už to „jede“.. A protože pojistných podvodů je v pojištění vozidel kolem 15% všech nahlášených škod, častokrát se v tomto podvodném balíku snaží ztratit i „malé ryby“ a nechávají si proplatit škody z pojištění odpovědnosti ze společného balíku všech řidičů (kterým se v tomto důsledku ve finále prodražuje povinné ručení) za události za které podle zákona nemají nárok..

Jednou z příčin, v jehož důsledku z pojištění nedostanete ani korunu a vše platíte je alkohol. Dnes uvedeme několik příkladů ze života kdy alkoholiky za volantem sice nechytili, ale usvědčili je později při pojistním podvodu, kdy jim jejich lež jaksi nevyšla podle scénaře.. Uvádíme jako inspiraci pro pobavení a varování dalším hříšníkům za volantem..

Noční náraz do traktoru

Jednou v noci jednou nejmenovanou obcí projížděla řidička a ve tmě narazila zezadu do stojícího traktoru. Traktor stál na křižovatce a řidič náhle zastavil, proto, že se polil minerálkou a vysypalo se mu nářadí poté co najel s traktorem do díry..tak honem zastavil, aby se dal do pořádku a v tom do něj narazila řidička octávie.. škoda na oktávce bratru za 100 tisíc..traktor samozřejmě téměř nepoškozen..ve tmě se toho příliš vyšetřovat nedá, takže policie určila viníkem traktoristu a z jeho povinného ručení se měla vyplatit škoda na oktávii..

V pojišťovně se jim událost zdála podivná a tak se na ní zaměřili.. A co nezjistili..traktorista byl synem řidičky Octávie..a v tom případě, tedy pokud je mezi viníkem a poškozeným příbuzenský vztah, pak pojišťovna nemůže vyplatit odškodné.. A navíc se zjistilo, že řidička se den před tím zůčastnila bujarého firemního večírku podniku, ve kterém byla ředitelkou a kde podle svědků vesele popíjela s obchodními partnery…Pravděpodobně rozbila auto cestou domů, při návratu, pod vlivem alkoholu.. Bohužel nic z toto již prokázat nešlo, nicméně příbuzenský vztah zachránil pojišťovnu od náhrady škody z povinného ručení

Noční náraz do plotu

Tentokrát opět pod rouškou tmy, která mnoho skryje byla přivolána policie k odcizenému a opět rychle šťastně nalezenému Pegeutu 405..bohužel nabouranému. Majitel vozidla byl z krádeže tak nešťastný, že před tím než cokoli podnikl na nalezení vozidla, vydal se do místní hospody, kde se spolu s kamarády napil „na smutek“ a nezůstalo u jednoho panáka samozřejmě..poté posílen alkoholem vydal se s kamarádem na obhlídku..“zda přeci jen nebude mít štěstí a auto nenajde“..A světe div se!! Automobil našli opuštěný s předkem napasovaným do betonové ohrady za zatáčkou.. Jaké to štěstí v neštěstí..Ale protože bylo nabourané rozhodl se vlastník, „spravedlivě rozhořčený“ přivolat Policii, aby nahlásil krádež a nehodu a samozřejmě útěk viníka-zloděje z místa činu..Škoda přes 100 tis. Kč.. Která se v takovém případě platí z fondu ČKP, který je tvořen z plateb povinného ručení všech řidičů. Policie sice případ zaprotokovala, ale k výplatě z ČKP povinného ručení nakonec nedošlo, protože z vyšetřování pojiš´tovny podle svědeckých výpovědí vyplynulo, že auto řídil poškozený sám… Jenže byl opilý a nezvládl řízení v zatáčce..A protože se mu nechtělo zaplatit za své vlastní chyby, vymyslel si tuto neprůstřelnou pohádku, který dokonale sehrál přivolané hlídce Policie.. Nyní mu hrozí obvinění za pojistný podvod ve stadiu pokusu.

Takže se poučte a chyby řidičů neopakujte! V povinném ručení a havarijním pojištění se točí velké peníze a pojišťovny mají celé týmy na odhalování podvodů.

U nás si můžete nejlevnější povinné ručení sjednat online

Související texty:

Podvody v povinném ručení, aneb (ne)snadná cesta k penězům..

Jak postupují pojišťovny při odhalování podvodů v povinném ručení?

Další důvod proč mají mladí dražší povinné ručení. Alkohol.

V čem se liší povinné ručení od havarijního pojištění?

.


Další články z černé kroniky

Rychlý a pohodlný nástroj pro matematické operace najdete na kalkulačka.eu

Ručení povinné eu SLEVA VÁS NEMINE :-)
NA RUČENÍ POVINNÉ eu JEZDÍ KAŽDÝ ÚSPORNĚ!
Povinné ručení