Každé desáté auto v Karlovarském kraji je na silnicích nelegálně.

Červen 2011.V Karlovarském kraji si řidiči s povinným ručením hlavu nelámou. A už vůbec ne se způsobem jízdy. Je zde totiž v případě nehody 80-ti procentní pravděpodobnost, že vozidlo nebude mít povinné ručení. A v tom patří Karlovarskému kraji smutné prvenství v republice. Nejvyšší pravděpodobnost nehody s nepojištěným vozidlem.

Ze 181 928 vozidel totiž každé desáté nemá povinné ručení, přesněji 18669 vozidel. Přímo v okrese Karlovy Vary nemá povinné ručení 6517 vozidel z počtu 73 719 registrovaných. Hned za ním jsou vozidla z Chebského okresu a dále z okresu Sokolov. Nejvíce rizikoví z hlediska pravděpodobnosti nehody jsou však ti řidiči z okresu Sokolov. V celkovém součtu způsobili řidiči s nepojištěnými vozidly během 6 let škodu za 67 milionů korun.

V celkovém počtu vozidel bez povinného ručení na počet registrovaných vozů je Karlovarský druhý v republice hned za krajem Ústeckým.

Pokud nechcete být mezi nimi a platit škody ze svého, máte možnost najít si a sjednat zde nejlevnější povinné ručení online.

Související texty:

Rekordmani v neplacení povinného ručení jsou řidiči z Ústecka

71 tisíc pražských řidičů jezdí bez povinného ručení

Nejmeně aut bez povinného ručení je v kraji Vysočina.


Další články z Povinné ručení - statistika

Rychlý a pohodlný nástroj pro matematické operace najdete na kalkulačka.eu

Ručení povinné eu SLEVA VÁS NEMINE :-)
NA RUČENÍ POVINNÉ eu JEZDÍ KAŽDÝ ÚSPORNĚ!
Povinné ručení