Nejlevnější pojištění vozidel na trhu končí

Komu opravdu slouží ČNB

ČNB se rozhodla, že pomůže pojišťovnám a omezí jim konkurenci. Zakázala pojišťovnám uzavírat tzv. flotilové povinné ručení jehož prostřednictvím si v Čechách začalo pojišťovat své vozidla až příliš mnoho lidí. Obrovskou výhodou totiž bylo povinné ručení až o polovinu nižší, než šlo běžně získat uzavřel-li si člověk povinné ručení samostatně. Toto povinné ručení často pomáhali uzavírat klientům různé makléřské společnosti, které sdružily desítky až tisíce lidí za něž pak uzavřely povinné ručení na firmu, tedy tzv. flotila aut. Tím se dosáhlo významné vyjednávací síly a pojišťovna, která chtěla s takovou "firmou" povinné ručení uzavřít, aby mohla získat najednou desítky až tisíce pojišťených vozů, byla nucena nabídnout lepší podmínky...

Nyní, kdy se povinné ručení ukazuje díky konkurenčnímu boji ztrátové a tedy i pro stát nevýhodné, neboť ze ztrát se neplatí daně, se rozhodla pomoci ČNB, aby vytáhla, potažmo pojišťovny a stát z chytře se pojišťujících lidí více peněz a flotilové povinné ručení jednoduše zakázala.

Dražší povinné ručení a méně peněz na odškodnění po nehodách

Dopisem, které letos ČNB rozeslala pojišťovnám zakazuje pojišťovat otevřené flotily vozidel prý proto, jak se píše..: v těchto smlouvách o povinném ručení jsou nedostatečně nastaveny mechanismy pro rozpoznávání a vyhodnocování rizikového profilu zákazníků při jeho přijímání do pojištění.., pojišťovny zejména nezkoumají předchozí škodní průběh klienta....(jako by se toto např. u firemních zákazníků zkoumalo..) a dále klient nejednal z pojišťovnou přímo..(což byla pro klienty výhoda, protože je obvykle zastupovala makléřská firma s právníky za zády, která věděla jak dostat peníze z pojišťoven při nehodě..)..ale pro ČNB to znaméná pro klienty nevýhodu a měl by podle ní jednat s pojišťovnou přímo.. blábolí ČNB v dopise.. Nyní si tedy řidiče z těchto flotil budou muset uzavřít nové povinné ručení, které bude dražší i proto, že u flotil se nezkomá historie a tito řidiči nemusí mít žádnou historii v povinném ručení..proto nemají žádné bonusy..ale ani malusy..a když je člověk sám, pojišťovna si na něj snadněji došlápne..tedy méně peněz při nehodách..

Nu, milí vlastníci vozidel..nezbývá vám nic jiného než si najít nejlevnější povinné ručení pomocí kalkulačky na našem webu. Aspoň vidíte, že ČNB hájí především zájmy pojišťoven, potažmo svůj a státu alidi jsou jim šumák..Tak se podle toho řiďte rovněž.


Novinky v povinném ručení

Rychlý a pohodlný nástroj pro matematické operace najdete na kalkulačka.eu

Ručení povinné eu SLEVA VÁS NEMINE :-)
NA RUČENÍ POVINNÉ eu JEZDÍ KAŽDÝ ÚSPORNĚ!
Povinné ručení