Nejlevnější povinné ručení aneb 7 rad jak ušetřit

Asi každému přijde v dnešní době vhod, když ušetří tisícovku ročně, zvláště na platbách, které musí hradit bez ohledu na svoji finanční situaci. To je případ i pojištění odpovědnosti z provozu motorového vozidla, tzv. povinného ručení.

1. Předejte si bonus v rámci rodiny

Konkurence mezi pojišťovnami umožňuje tzv. kopírování bonusů na více vozů v rodině. Díky tomuto převodu bonusu od rodinného příslušníka může získat až poloviční slevu na pojistném i ten, kdo si kupuje první vůz a začínal by jinak s bonusem nulovým. Prostudujte si však podmínky, u některých pojišťoven se při nehodě bere sleva ze všech smluv v rodině, všichni tak přijdou o bonus!

Příklady:

Čerstvým řidičům nebo majitelům nových vozidel nabízí pojišťovny možnost převodu bonusu v rámci rodiny, tedy možnost začít rovnou se slevou až 50 %; bonus je možno převést až na tři další auta v rodině.

Bonus až 50 % lze získat na jakýkoliv počet vozidel stejné kategorie; kopírovaná sleva se každý rok snižuje o 5 %.

2. Nejvýhodnější na uzavření bývá podzim a jaro

Kdo zvažuje změnu pojišťovny měl by to udělat v těchto měsících. Za povinné ručení uzavřené do konce roku zaplatíte podle aktuálního ceníku, i když bude platné až od příštího roku. Pojišťovny navíc přichází na podzim a na jaře se slevami a akčními nabídkami. Na přelomu roku slevy nedostanete, protože v tuto dobu je velká poptávka po povinném ručení a zrovna tak před letní seznou.

3. Porovnejte si nabídky pojišťoven přes náš server nejlevnější povinné ručení .eu a využívejte jednorázových akčních nabídek pojišťoven.

Tím výrazně ušetříte. Konkurence dělá divy!

4. Nezpůsobujte dopravní nehody!

Všechny pojišťovny dávají za každý rok bez nehody bonusy (slevu) ve výši 5% z ceny pojistného. Systém bonusů slaví v roce 2011 11. výročí, což většině řidičů přineslo maximální bonus přes 50 %, ale i více.

5. Sjednejte více pojistek u stejné pojišťovny

Levnější pojištění můžete získat, pokud využíváte dalších produktů stejné pojišťovny (tzv. propojištění). Může se jednat např. o havarijní pojištění, pojištění domácnosti, nemovitosti, životní pojištění, penzijní připojištění. Slevy se pohybují v rozmezí 5 až 10 %. Pozor jen na to, abyste slevu nakonec nekoupili za drahé peníze (např. v případě uzavření životní pojistky, kterou jinak nepotřebujete). A ne každá pojišťovna umí levně všechny produkty, proto zůstaňte ostražití!

6. Sjednejte povinné ručení on-line.

Na internetu dnes seženete nejlevnější povinné ručení, protože odpadá lidský faktor a náklady na něj a osobní schůzky, kancelář, jednací místnost atd.

7. Plaťte jednou ročně a bankovním převodem

Obecně lze říci, že roční frekvence placení pojistného je výhodnější oproti čtvrtletní nebo pololetní. Pokud chcete platit častěji než jednou ročně, vyberte si pojišťovnu, která kratší frekvenci placení neznevýhodňuje. Ušetřit lze i za převod peněz (volte platbu bankovním převodem nebo kartou).

Rychlý a pohodlný nástroj pro matematické operace najdete na kalkulačka.eu

Ručení povinné eu SLEVA VÁS NEMINE :-)
NA RUČENÍ POVINNÉ eu JEZDÍ KAŽDÝ ÚSPORNĚ!
Povinné ručení