Neradostné statistiky povinného ručení. Prostředek týdne a duben patří zlodějům.

Pokud nechcete řešit problémy s povinným ručením a nebo havarijním pojištěním vašeho plechového miláčka kvůli zlodějům, pak si ho zvlášť bedlivě hlídejte od začátku k prostředku týdne tedy čtvrtku a pak v dubnu. V dubnu pravděpodobně proto, že pravděpodobně zahajuje motoristická sezóna a každý má potřebu jezdit…Začínají se více kupovat automobily..A když nemám no nové či ojeté, tak si koupím kradené..to je jasné, zloději mají nejvíce práce.

Zatímco krádeže vozidel sice průběžně klesají od roku 2001 o tisíce vozů ročně a ustálily se v současné době v roce 2010 na 13 109 ukradených vozidlech, aktivita zlodějů zůstává stále přibližně stejná.. Svou „práci“ končí ve čtvrtek a berou si tři dny volna…mají přece jen rizikovější činnost a tak potřebují načerpat více sil. Pokud vám vozidlo ukradnou a nabourají s ním pak vy jako majitel můžete být relativně v klidu.. viz náš dřívější text Ukradnou vám vozidlo a způsobí nehodu. Co Vy a vaše povinné ručení?! Nesete odpovědnost?!pokud máte i havarijní pojištění, pak můžete být v klidu úplně.. sice musíte tuto skutečnost oznámit pojišťovně, aby vás zprostila povinnosti placení povinného ručení, event. Vám vrátila peníze za budoucí „nespotřebované“ měsíce.. Pokud to ovšem nebyl nějaký exkluzivní těžce nahraditelný veterán např., kde peníze těžko takovýto unikát nahradí.

Podle statistik povinného ručení bylo v minulém desetiletí ukradeno více než 210. tisíc vozidel. Prostou matematikou můžeme dovodit, že jedno vozidlo je ukradeno každých 40 minut což za den resp. Noc dělá bratru 35 vozidel. Denní škody šplhají k 5-6 milionům Kč. Z toho dvě třetiny jsou rozmontovány na náhradní díly, pětina zamíří na divoký ruský a ukrajinský východ a zbytek po výměně identifikačních znaků auta opět vypuštěn na pozemní komunikace, koupí si nové povinné ručení a čekají až je zase někdo ukradne..

Pokud chcete zvýšit pravděpodobnost krádeže vašeho vozu pak si pořiďte Octávii, Ford, či auta z koncernu VW a Audi.. Velmi nepravděpodobně vám auto ukradnou pokud jezdíte s japonským nebo korejským autem..

Související texty:

Statistiky pojišťoven v povinném ručení v oblasti krádeží vozidel. Která se nejvíce kradou?

V čem se liší povinné ručení od havarijního pojištění?


Další články z černé kroniky

Rychlý a pohodlný nástroj pro matematické operace najdete na kalkulačka.eu

Ručení povinné eu SLEVA VÁS NEMINE :-)
NA RUČENÍ POVINNÉ eu JEZDÍ KAŽDÝ ÚSPORNĚ!
Povinné ručení