Nové povinné ručení Exkluziv od Generali v roce 2011

Nové povinné ručení Generali Exkluziv nabízí v roce 2011 zkušeným a bez nehody jezdícím řidičům široce pojatou pojistnou ochranu s maximálními pojistnými limity pro škody na majetku a na zdraví ve výši 100 mil. Kč. Kromě náhrady škody z povinného ručení je pojištění doplněno rovněž o zapůjčení náhradního vozidla pro viníka na dobu až 5 dnů zdarma, o úrazové pojištění řidiče, pojištění střetu se zvěří, nadstandartní asistenční služby, služby informačního charakteru zdarma a nakonec 10% Exkluziv bonus, který ke svému současnému bonusu mohou získat zkušení řidiči jezdící bez nehody. Pokud si navíc k povinnému ručení sjedná řidič současně i havarijní pojištění získá výhodu ve chvíli kdy bude potřebovat zlikvidovat jím nezaviněnou škodu.

Proč Generali s tímto povinným ručením přichází?

Důvodem je hlavně to, že řidiči v případě, že jezdí často a hodně do zahraničí nemají vpodle současného zákona kdy je minimální limit pojistného krytí ve výši 35 mil. Kč skoro nedostatečný ve chvíli, kdy řidič způsobí nehodu v zahraničí. Protože škody se platí v místních měnách a zejména v západní Evropě je škoda ve výši 35 mil Kč v ekvivalentu místní měny celkem běžná.

viz také:

Vyplatí se u povinného ručení sjednat vyšší limity pojistného krytí?

Pokud má řidič díky havárii na území ČR nepojízdné auto, pak získá od asistenční služby Generali náhradní vozidlo až na 5 dnů k dispozici zdarma. A nebo na dobu opravy, pokud je kratší než 5 dnů. Tyto náklady na zapůjčení náhradního vozidla se navíc nezapočítávají do limitu stanoveného pro asistenční službu.

Úrazové pojištění řidiče navíc pomůže řidiči v případě, že zaviní nehodu a přitom utrpí újmu na zdraví. Protože z normálního povinného ručení viníka se poškození zdraví viníka při nehodě nehradí. Zde získá sice nevelkou přesto jakousi možnost odškodnění a sice odškodění ve výši 60.000 Kč v případě smrti, až do výše 120.000 Kč v případě trvalé invalidity, a denní odškodnění ve výši 60 Kč po dobu nezbytně nutného léčení vyjmenovaných úrazů.

Při střetu se zvěří získá řidič náhradu škody až do výše 100.000 Kč na poškozeném vozidle. Výhodou je, že taková nehoda nebude mít vliv na řidičovy bonusy z povinného ručení.

Spoluúčast je stanovena na 1000 Kč, takže toto povinné ručení je výhodné i pro řidiče, kteří mají sjednané havarijní pojištění, protože tam je výše spoluúčasti stanovena běžně na 5-10.000 Kč. A navíc v případě běžného havarijního pojištění přijde řidič o bonusy v havarijním pojištění.

Nadstandartní asistenční servis zahrnuje i takové zdánlivé banality (které však mohou cestu zcela zastvait či znemožnit) jako je např. zlomení či ztráta klíčů od vozidla, vybití autobaterie, záměnu benzínu za naftu atd. V zahraničí je poskytováno tlumočení od profesionálů nebo vyšší limity v asistenčních službách. Navíc je k dispozici bezplatné poradenství i v případě, že řidič nehodu nezaviní a potřebuje nárokovat škody na zdraví či na majetku.

Pokud si řidič sjedná i havarijní pojištění pak Generali nabízí možnost zlikvidovat nehodu z havarijního pojištění (bez odebrání bonusů a bez placení spoluúčasti). Následně si škodu uplatní z povinného ručení viníka a našemu řidiči ubydou starosti.

Související texty:

Novinky v povinném ručení 2011

Vyplatí se připojištění „zdarma“ k povinnému ručení?

V čem se liší povinné ručení od havarijního pojištění?

Škody, které se z povinného ručení nehradí.


Novinky v povinném ručení

Rychlý a pohodlný nástroj pro matematické operace najdete na kalkulačka.eu

Ručení povinné eu SLEVA VÁS NEMINE :-)
NA RUČENÍ POVINNÉ eu JEZDÍ KAŽDÝ ÚSPORNĚ!
Povinné ručení