Nový, zatím neprůstřelný pojistný podvod v povinném ručení

Pojistné podvody jsou v současném prostředí ekonomické deprese na vzestupu. Pojišťovny zaznamenaly v prvním pololetí 2012 nárůst odhalených pojistných podvodů až o 30%. S novým,těžko odhalitelným trikem, jak si vyřešit problém s pomačkanými plechy, přišly české hlavičky makovičky.. Tento podvod však nejde použít pro škody přes 100.000 Kč, protože k těm se musí volat Policie ČR. Takže máte pomačkané plechy a nevíte co s tím?

Podvodník se musí domluvit nejlépe se stejně postiženým kamarádem, zajet např. do frekventovaného nákupního centra. Tam se jakoby se srazí (s auty) naaranžují, vyfotí, sepíší záznam o nehodě.. Samozřejmě viník by měl být ten kdo má auto méně poničené (nebo ten kdo má havarijní pojištění).

Svědci samozřejmě žádní asi nebudou. Max. rodinní příslušníci.

Pak musí počkat, až se smažou záznamy z kamer obchodních center, bývají to tak 3 týdny..a pak hurá na pojišťovnu oznámit škodnou událost. Pokud je podvod dobře připraven, pojišťovny s tím nic neudělají.

Zároveň je potřeba říci, že jde o trestný čin, za který hrozí několikaleté vězení. Takže buďte hodnými a poctivými občany!


Další články z černé kroniky

Rychlý a pohodlný nástroj pro matematické operace najdete na kalkulačka.eu

Ručení povinné eu SLEVA VÁS NEMINE :-)
NA RUČENÍ POVINNÉ eu JEZDÍ KAŽDÝ ÚSPORNĚ!
Povinné ručení