Špatně udržované silnice způsobují stále větší škody na vozidlech.

V lednu a únoru 2011 došlo podle statistik Policie ČR k nárůstu nehod, kde byla jako viník nehody označena „vozovka“ neboli závada na ní, o skoro 58% ve srovnání s lednem a únorem 2010. V číselném vyjádření jde o 145 případů.

Za celý rok 2010 byl počet nehod způsobených vozovkou 448. A samozřejmě tam nejsou všechny nehody, protože někdy je příčin identifikováno více jako např. nepřizbůsobení jízdy stavu vozovky nebo jízdním a podnebním podmínkám a není to jednoznačné.

Není to jen tuhou zimou, ale i pravděpodobně tím, že Správy silnic omezují údržbu silnic, protože na její správu, dostávají v důsledku krize a úspor méně peněz.

Po letošní zimě jsou závady na silnicích respektive výtluky téměř na každé silnici a je velice jednoduché do něj vlítnout.

Pokud poškodíte své vozidlo vjetím do výtluku, pak nejjednodušší uplatnění škody je z vašeho havarijního pojištění. Pokud ho nemáte, vaše povinné ručení na něj nestačí. Ale můžete se obrátit na Správce komunikace, který by měl mít sjednáno pojištění odpovědnosti ze kterého byste měli být odškodněni. Jak postupovat se dozvíte zde. Nicméně je potřeba dobře zadokumentovat celou nehodu! Správci silnic totiž k náhradě škod vůbec nejsou svolni. Nicméně lze se náhrady škody domoci!

Viz další informace k tématu:

Dají se z povinného ručení hradit škody po výtlucích na vozovce?

V čem se liší povinné ručení od havarijního pojištění?


Další články z černé kroniky

Rychlý a pohodlný nástroj pro matematické operace najdete na kalkulačka.eu

Ručení povinné eu SLEVA VÁS NEMINE :-)
NA RUČENÍ POVINNÉ eu JEZDÍ KAŽDÝ ÚSPORNĚ!
Povinné ručení