Statistiky pojišťoven v povinném ručení v oblasti krádeží vozidel. Která se nejvíce kradou?

Dnes se podíváme na to, která vozidla se podle statistik nejvíce kradou. Předtím si pouze připomeneme, že z povinného ručení vás pojišťovna v případě krádeže vašeho vozidla neodškodní, musíte mít sjednané havarijní pojištění. Pak peníze dostannete po odečtění spoluúčasti.

V případě, že zloděj s vaším vozidlem havaruje, pak si můžete přečíst, co vy a vaše povinné ručení zde.

Jinak zpět ke statistikám.

Podle statistik v povinném ručení ČSOB pojišťovny se z hlediska poměru mezi počtem ukradených vozidel a počtem pojištěných vozidel nejvíce kradou vozidla značky Alfa Romeo, takže jejich vlastnictví je nejvíce rizikové a pravděpodobně vám při jeho pojišťování napaří nějakou rizikovou prémii. Na dalších místech pak figurují vozy Audi, BMW, Volkswagen a Škoda. Naopak na druhém konci žebříčku figurují značky Honda, Fiat, Peugeot, Ford a Toyota.

Z hlediska absolutních čísel potvrzují statistiky pojišťovny ČSOB primát mladoboleslavské značky Škoda, což není divu, když jí na trhu s osobními vozidly patří přibližně 50% trhu.

Toto číslo potvrzují i statistiky České pojišťovny v povinném ručení a havarijním pojištění, kde téměř 50% vozidel je Škodovek. Na druhém místě je značka VW s 12% a třetí značka Renault se 4% krádeží vozidel. Zbytek jsou všechny ostatní značky na trhu, kterých je více než padesát.

Čísla pojišťovny Generali v povinném ručení a havarijním pojištění jsou podobná i když se liší v procentech. Kromě Škody, která opět s 50% vítězí, se o druhé a třetí místo dělí vozy značek VW a Ford shodně 6%.. Renault potvrzuje se ziskem pěti procent předchozí statistiku ČP a další francouzká značka Peugeot překvapivě získala u této pojišťovny 4% což odporuje průzkumu ČSOB..i když metodika je trochu jiná.

Podle barvy se nejvíce kradou vozy s myším kožíškem..šedá (14%) a černá (10%)..což odpovídá i skladbě barev, které jezdí po našich silnicích. Třetí barvou je barva modrá s 9,5%.

Podle stáří jsou nejvíce kradenými vozy auta starší 6 let s cca 60% podílem na druhém místě vozy do tří let s 20% o které „soupeří“ s vozidly starými čtyři až pět let. Jejich podíl na krádežích je přibližně 18%. To jsou alespoň statistiky pojišťovny Generali. ČP uvádí, že nejvíce se kradou vozidla tří letá (11,6%), čtyřletá (11,6%), šestiletá (11,4%) a sedmiletá (9,3%)..Z toho je vidět, že ty auta se kradou asi na náhradní díly..a skončí v autoservisech a dílnách..

Průměrně vychází jedno ukradené vozidlo na každých 40 minut a průměrná škoda vyplacená z havarijního pojištění je zhruba 200.000 Kč, dle statistik ČKP a České pojišťovny.


Další články z Povinné ručení - statistika

Rychlý a pohodlný nástroj pro matematické operace najdete na kalkulačka.eu

Ručení povinné eu SLEVA VÁS NEMINE :-)
NA RUČENÍ POVINNÉ eu JEZDÍ KAŽDÝ ÚSPORNĚ!
Povinné ručení