Statistiky říkají proč pojišťovny nesnižují cenu povinného ručení. Češi se nevyznají v pravidlech.

I když je povinné ručení jakousi nutnou daní za to, že můžeme jezdit auty po silnicích, většina českých řidičů se o toto „zdanění“ přiliš nezajímá na rozdíl od daně z příjmu ho totiž většina z nás zaplatí jednorázově, jednou za rok. A pak pustí po zbytek roku z hlavy.

Budete-li měnit povinné ručení a pojišťovnu pravděpodobně ušetříte.

Přesto jsou však některé informace zajímavé a pro pojišťovny, které mají svůj „kmen“ řidičů, kteří jim platí povinné ručení potěšující. Z výzkumů totiž plyne, že většina řidičů nemění pojišťovnu a povinné ručení, protože pořádně nezná zákon o povinném ručení a bojí se např. o to, aby nepřišly o své bonusy. Neprovádí proto srovnání povinného ručení..

Plyne to z odpovědí na otázku, zda řidič ví, že se změnou pojišťovny v povinném ručení si může převést k nové pojišťovně i svůj bonus? Více než 40% řidičů si myslelo že nikoli. Proto nemění povinné ručení a pojišťovnu..!

Informujte se o pravidlech v povinném ručení, pravděpodobně vám ušetří peníze!

Další dvě třetiny řidičů neznají termín, do kdy mohou změnit pojišťovnu. Což řada z nich ve finále prošvihne a z nového povinného ručení tak není nic.. Ze zákona o povinném ručení plyne, že pojišťovnu můžete změnit do šesti týdnů, před skončením povinného ručení. A výpověď jí musíte doručit písemně.

Abychom však nebyli k českým řidičům zcela nespravedliví, tak skoro dvě pětiny se již odhodlaly alespoň jedenkrát pojišťovnu a povinné ručení změnit. A více než polovina z těchto motoristů, dokonce měnila povinné ručení a pojišťovnu vícekrát.. Vemte si příklad a najděte si i vy nejlevnější povinné ručení.


Další články z Povinné ručení - statistika

Rychlý a pohodlný nástroj pro matematické operace najdete na kalkulačka.eu

Ručení povinné eu SLEVA VÁS NEMINE :-)
NA RUČENÍ POVINNÉ eu JEZDÍ KAŽDÝ ÚSPORNĚ!
Povinné ručení