Vyplatí se připojištění „zdarma“ k povinnému ručení?

Jak se říká od pradávna v Čechách „zadarmo ani kuře nehrabe..“ A stejné je to s připojištěním zdarma k povinnému ručení.

V podstatě jde o reklamní a marketingové triky pojišťoven, kdy k dobře prodejnému povinnému ručení, které by samostatně prodávali např. za 2000 Kč přilepí horko těžko prodejný produkt - připojištění, které byste si jinak samostatně koupili za 400 Kč.. Ale pojišťovna umí pravá kouzla..2000 + 400 se nebude rovnat 2400 Kč, ale pojišťovna vám toto povinné ručení s připojištěním zdarma prodá za 2800 Kč.. Protože tímto připojištěním ztrácíte možnost okamžitého porovnání a srovnání nabídek povinného ručení jednotlivých pojišťoven mezi sebou v kalkulačce povinného ručení podle ceny, které srovnávají standartní, nutné parametry a na kterých fungují kalkulačky povinného ručení na internetu. Tím, že vám dají něco co si nemůžete v povinném ručení porovnat „zdarma“ , tak vám to prodají za víc než kdybyste si ty produkty koupili samostatně. Ještě pořád věříte, že získáte něco zadarmo?? Tyto třešničky zkrášlují dort povinného ručení, ale ve finále je ani nesníte.

Abychom se podívali podrobněji na připojištění a nabídky, které nabízejí pojišťovny k povinnému ručení zdama.. Co říkáte? Uvidíte, a zvažte zda je to pro vás. Je pravdou, že pro některé řidiče je takové připojištění vhodné...

  1. Vyšší limity v případě úrazu. Standartně je limit 35 mil. Kč..na poškození zdraví..
  2. Pojištění osobních věcí. Osobní věci cestujících v autě. Myslíte si, že vám toto připojištění k něčemu bude? Pokud jedete na dovolenou, tak si sjednáte cestovní pojištění.. Zvažte sami jestli vám toto k něšemu může být.. Možná pokud vozíte dámy, které mají drahé kabelky apod.
  3. Pojištění proti živlům. Toto pojištění již jistý smysl má, hlavně v oblastech kde k nim v posledních letech pravidelně dochází. Patří sem připojištění proti povodním a záplavám, pádu stromu, vichřicím, kroupům apod. Toto povinné ručení nabízí úspěšně pojišťovna Kooperativa. a v poslední době i pojišťovna Allianz.
  4. Střet se zvěří.. Pokud jste myslivec a nebo jezdíte v oblastech kde je mnoho zejména velkých zvířat, jako např. Praha, pak si toto připojištění zcela určitě sjednejte.. Toto povinné ručení nabízí např. pojišťovna Generali. Otázka je zda ho brát zdarma k povinnému ručení, či si koupit dvě pojistky samostatně.. tedy např. havarijní pojištění. To si spočítejte v kalkulačce povinného ručení. Či kontaktujte našeho analytika na telefonu
  5. V poslední době se stalo populární úrazové pojištění řidiče. Nabízí to skoro každá pojišťovna. Opět je otázkou zda si úrazové pojištění nesjednat samostatně, protože kvalita tohoto připojištění není žádný zázrak.

Platí vždy se raději zeptejte předem zdá vám poradce nebude schopen sjednat samostatně dvě různé pojistky levněji protože je to velmi pravděpodobné.

Související texty:

Povinné ručení s výhodou krytí škody po srážce se zvířetem. Pozorně čtěte slovíčkaření pojišťoven.

V čem se liší povinné ručení od havarijního pojištění?


další články z Poradny povinného ručení


další články z Aktualit

Rychlý a pohodlný nástroj pro matematické operace najdete na kalkulačka.eu

Ručení povinné eu SLEVA VÁS NEMINE :-)
NA RUČENÍ POVINNÉ eu JEZDÍ KAŽDÝ ÚSPORNĚ!
Povinné ručení