Zimní hrozby ve statistikách povinného ručení

Statistiky pojišťoven z povinného ručení sdělují následující:

- riziko havárie na sněhu a náledí je až o 1500% vyšší než při letním provozu. V takovém případě škody z povinného ručení eskalují a rovněž doba vyřízení škod se natahuje. Proto jezděte co nejméně a nejlépe pouze na upravených úsecích.

- protože o 600% vzroste pravděpodobnost, že nezvládnete váš automobil na sněhu.

- protože cca 20% řidičů nebude mít na sněhu zimní pneumatiky, a tak výrazně zvyšují riziko nehody

- protože z 80% řidičů, kteří budou mít zimní pneu, bude mít minimálně 20% vzorek na pneumatice menší než 4 mm, což je v podstatě letní pneumatika.

- dalších 10% řidičů z těch co mají zimní gumy, nebude mít všechny čtyři pneumatiky zimní, bude mít starší pneumatiky než 4 roky což znamená nižší přilnavost, protože směs ze kterých je pneumatika vyrobena lety tvrdne a ztrácí tak přilnavost k vozovce.

- Dalších 5-10% řidičů bude mít ty nejlevnější zimní pneumatiky, většinou z Číny, které dlouhodobě propadají v testech bezpečnosti v extrémních a běžných podmínkách.

- Dalších 5-10% řidičů bude mít repasované gumy nebo celoroční pneumatiky, které nejsou vhodné do jakéhokoli ročního období.

- Máte o 100% vyšší pravděpodobnost, že s autem zahučíte do nějakého kráteru nebo výtluku ve vozovce.

Co nám tyto statistiky povinného ručení chtějí říci? Zvětšete rozestupy mezi před a po vás jedoucím vozidlem, protože brzdná dráha takového vozidla se prodlužuje při 50 km/hod asi o 10-15 metrů… Pokud si tedy nelibujete ve vypisování formulářů a objíždění pojišťoven a autoservisů kvůli vymáhání škody z povinného ručení. A hlavně jezděte opatrně, netelefonujte, nejezte a nedělejte jiné kokotiny za jízdy..

Související texty:

Povinné ručení, zima a letní pneumatiky. Co na to pojišťovny?

Dají se z povinného ručení hradit škody po výtlucích na vozovce?

Jak vymáhat škodu po vjetí do výtluku ve vozovce? Z pojištění odpovědnosti správce vozovky.


Další články z Povinné ručení - statistika

Rychlý a pohodlný nástroj pro matematické operace najdete na kalkulačka.eu

Ručení povinné eu SLEVA VÁS NEMINE :-)
NA RUČENÍ POVINNÉ eu JEZDÍ KAŽDÝ ÚSPORNĚ!
Povinné ručení